Formy opieki 2

Formy opieki

Opieka domowa

Osoby starsze, niepełnosprawne, aby mogły jak najdłużej mieszkać samodzielnie potrzebują pomocy , opieki i wsparcia.
Radzenie sobie z obowiązkami dnia codziennego oraz opieka nad przewlekle chorym członkiem rodziny wymaga nie tylko poświęcenia ale i fachowej wiedzy. Dlatego bardzo ważną rolę odgrywa dobrze zorganizowana opieka nad chorym w domu.

Staramy się jak najdokładniej rozpoznać potrzeby opiekuńczo – zdrowotne Podopicznych, aby dobrać odpowiednią opiekę. leczenie, rehabilitację, formę pomocy psychologicznej. Podczas pierwszej wizyty pielęgniarka koordynująca wraz z Podopiecznym i jego rodziną ustala plan i zakres opieki.
Dbamy o to, aby każdy Podpieczny został otoczony troskliwą, rzetelną, życzliwą opieką i rehabilitacją dostosowaną do potrzeb.

Fundacja oferuje profesjonalną opiekę prowadzona przez doświadczonych, życzliwych, empatycznych opiekunów, pielęgniarki, fizjoterapeutów, psychologa.

Prowadziny:

• Pomoc z codziennych czynnościach higienicznych: toaleta, kąpiel w łóżku, w wannie lub na wózku toaletowym, toaleta jamy ustnej, mycie głowy.
  • Pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych.
  • Profilaktykę przeciwodleżynową.
  • Nadzór nad zażywaniem leków.
  • Karmienie podopiecznego lub podanie przygotowanego posiłku.
  • Pomoc w dotarciu do lekarza.
  • Pomoc w codziennych czynnościach domowych ( porządki, zakupy, przygotowanie posiłku).
  • Opiekę towarzyską np. wspólny spacer, czytanie, rozmowa, wizyty u lekarza.
  • Rehabilitację w domu pacjenta, dobór sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.
  • Terapię logopedyczną w domu pacjenta ( u osób chorych neurologicznie).

OPIEKA może obejmować codzienne wizyty opiekuna, od poniedziałku do piątku, jak również w weekendy i noce, oraz opiekę całodobową.
Ceny ustalane są indywidualnie i zależą od rodzaju opieki oraz ilości godzin. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, samotnych opiekę oferują wolontariusze przeszkoleni w Fundacji, służący empatyczną, życzliwą, profesjonalną pomocą.